Kategorie: Wszystkie | LOCA | O MNIE | OZZY | PIESKIE ŻYCIE | PRZYJACIELE | SZKOLENIE | WYCHOWANIE
RSS

SZKOLENIE

czwartek, 10 marca 2011
Nie wszystkie psy rodzą się z naturalną fenomenalną techniką skoku do frisbee - efektownego i efektywnego wysokiego wyskoku, z "kocim" wygięciem kręgosłupa i lądowaniem na cztery łapy. Istnieje natomiast proste ćwiczenie, które może pomóc w uświadomieniu psu czego od niego oczekujemy i pomoże w wyćwiczeniu pamięci mięśniowej.

Potrzebujemy:
- psa
- frisbee
- możliwie największego hula hop

Hula hop umieszczamy w powietrzu - może trzymać je pomocnik, może trzymać je przewodnik jedną ręką, można przymocować je do czegoś stałego tak, aby potrącone przez psa spadało bez oporu. Frisbee trzymamy pośrodku koła lub odrobinę przed nim, tak żeby pies skacząc do dysku musiał przeskoczyć przez hula hop. Skacząc przez koło do dysku pies wybija się, podciąga pod siebie wszystkie cztery łapy i przez chwilę zawisa w powietrzu, po czym bezpiecznie ląduje na cztery łapy.

Jako że jestem totalnym ignorantem filmikowym i dostaję gęsiej skórki na samą myśl o składaniu do kupy urywków, edytowaniu, dodawaniu napisów i muzyczki... to filmik, który w zasadzie powinien być jednym i ilustrować skoki przez hula hop w ujęciu z boku i z przodu, u mnie jest dwoma filmikami.
Proszę o wyrozumiałość :)
piątek, 18 lutego 2011
Proszę nie sugerować się dosłownością tytułu tej notki - na szczęście żaden z moich psów nie odniósł ostatnimi poważnych urazów kwalifikujących się do rehabilitacji (odpukać w niemalowane).
Wkręciłam się natomiast jakieś dwa miesiące temu w temat ćwiczeń usprawniających motorykę ruchu, wzmacniających muskulaturę, rozwijających zmysł równowagi i pewność siebie psów. Osiągnąć to wszystko można ćwicząc z psem na różnego rodzaju (ludzkich) przyrządach używanych do rehabilitacji.
My postawiliśmy na wygodę i bezpieczeństwo, więc korzystamy nie ze standardowej piłki rehabilitacyjnej, tylko z jej wydłużonej wersji - peanuta ("orzeszka") oraz dodatkowo z półkul do rehabilitacji stóp (swoją drogą co za niemedialne nazwy mają te urządzenia ;) )

Ćwiczenia na takich przyrządach oczywiście wymagają systematyczności, żeby przyniosły oczekiwane efekty oraz wiedzy, jakie ćwiczenia jak przeprowadzać, żeby psa nie przetrenować, niczego mu nie nadwyrężyć i nie zrobić więcej krzywdy niż pożytku.Druga sesja Ozziego na półkulach do rehabilitacji stóp, w trakcie których doszliśmy do etapu docelowego, czyli psa stojącego na odwróconej do góry dnem półkuli
13:36, martyna_art , SZKOLENIE
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 15 marca 2010
My też tak kiedyś będziemy śmigać :)

FILMIK
19:34, martyna_art , SZKOLENIE
Link Komentarze (5) »
niedziela, 13 grudnia 2009
Nikt mnie pochwalić nie może, to sama się pochwalę :)

Rzecz jest banalna i chwalić się nią jest być może jest niezupełnie chwalebne, ale ... werble ... chodzimy teraz zupełnie regularnie na treningi agility :D
Faktem jest, że choć trenujemy już od dłuższego czasu, to jednak rozwalony tryb mojego życia uniemożliwiał na uczęszczanie na zajęcia co tydzień. Niestety, opuszczanie treningów skutkowało tym, że przez jakiś czas tuptałyśmy w miejscu, bez rokowań na gwałtowne wzniesienie się na wyżyny naszych agilitowych umiejętności.

Teraz jednak staram się bywać na każdych treningach, czego efekty daje się zauważyć, i to bezsprzeczne.

Pal licho psa, bo ona z dobrym przewodnikiem biega bardzo fajnie, więc nie będziemy tu roztrząsać tego jak dobra jest Loca. Porozmawiajmy lepiej o mnie ;)
Czuję się na torze o wiele pewniej. Wiem już mniej więcej do czego służą nogi, prawa i lewa ręka. Wiem też, że bieg psa zależy od tego co robią moje nogi, moja prawa i lewa ręka. Staram się ogarnąć te wszystkie moje kończyny na tyle, żeby psu nie przeszkadzać ;)

No i, cóż tu wiele mówić - agility is fun!


Uczymy się także nowości - huśtawki.

22:44, martyna_art , SZKOLENIE
Link Komentarze (2) »
środa, 14 października 2009
Najnowszy Artefaktowy filmik agilitowy made by niezastąpione JiM.
Nas jest mało, bo jak zwykle wagarujemy i na treningach tak naprawdę tylko "bywamy".

FILMIK
21:12, martyna_art , SZKOLENIE
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2