Kategorie: Wszystkie | LOCA | O MNIE | OZZY | PIESKIE ŻYCIE | PRZYJACIELE | SZKOLENIE | WYCHOWANIE
RSS
wtorek, 06 listopada 2012

Annówkujemy sobie trochę ostatnimi czasy :)

W wolnym tłumaczeniu - bierzemy udział w zawodach treningowych organizowanych przez szkołę GRAF na terenie pensjonatu / hotelu dla psów / centrum szkoleniowego Annówka. Nie są to zawody oficjalne, nie sędziują na nich zagraniczni sędziowie, nie ma stu zgłoszonych zawodników w każdej klasie. Czy to znaczy, że emocje i chęć pokonania własnych słabości są mniejsze? Że nie staramy się przebiec szybko, efektownie, skutecznie, bez pomyłek, zrzutek i z uśmiechem na twarzy i pysku? Ależ skąd!

Przecież do wygrania są przepiękne medale, pucharki i niespodzianki od sponsora! Może i jestem sroczką, ale nabrałam chęci na powiększenie swojego skromnego dorobku na półce Loko-chwały, na której do tej pory lśnił tylko jeden pucharek z DCDC :) Od jakiegoś czasu ma dwóch współtowarzyszy! 

Takie zawody - niezawody są przefantastyczną opcją dla takich "niedzielnych biegaczy" jak ja. Można poczuć się jak na oficjalnych zawodach, bo stresik przedstartowy przynajmniej mnie nie opuszcza, sucz też biega inaczej niż na artefaktowych treningach czując pewnie większą presję z mojej strony. Można wdrożyć sobie przedstartową rutynę, nauczyć jak długiej rozgrzewki potrzebuje nasz pies, co nam pomaga skupić się przed startem, jak najefektywnie zapamiętywać torki, jak dobierać handling na danych sekwencjach itp. itd.

Przeogromną radość zrobiłam sama sobie w tę niedzielę, gdy weszłam na zapoznanie z torem i ... go zapamiętałam! Wiem, że się powtarzam, ale ja naprawdę mam problem z zapamiętaniem torków jedynkowych / openowych :) Dlatego annówkowe zawody są dla mnie wybawieniem i okazją do wprawiania się w zapamiętywaniu torków w ograniczonym czasie. Strasznie się cieszę, że mogę biegać w Annówce, bo już wiem jak bardzo mi to zaprocentuje w przyszłości.

Acha, czy wspominałam, że w niedzielę wygrałyśmy openy? ;)

Filmik z 13-14.10.2012

 

Filmik z 04.11.2012

Mamy także fantastyczne ujęcia made by Krzysztof Fagas!