Kategorie: Wszystkie | LOCA | O MNIE | OZZY | PIESKIE ŻYCIE | PRZYJACIELE | SZKOLENIE | WYCHOWANIE
RSS
sobota, 23 stycznia 2010
Jeżeli ma ktoś ochotę dowiedzieć się jak nauczyć psa ciekawej sztuczki "a kuku!" - zapraszam do lektury lutowego wydania "Mojego Psa". A jeśli ten ktoś chce zobaczyć jak prezentuje się Loka na łamach wspomnianej gazety wykonując ową sztuczkę - zapraszam tym bardziej! :)
To jest nasz debiut, proszę się więc nie śmiać z mojego podekscytowania.
21:38, martyna_art , LOCA
Link Komentarze (9) »
Czasem się człowiek nudzi, bo pies kontuzjowany, więc się z nim nic nie da rady zrobić, a na dworze jest zimno tak, że kompletnie się nie chce wyściubiać nosa z domu.
Łazi (surfuje ;) więc taki znudzony człowiek to tu, to tam po sieci, szukając czegoś, co zabije mu czas. Przypadkiem wpada taki człowiek na test, który ma pomóc mu w wyborze idealnej dla niego rasy psa.
Co prawda rzeczony człowiek, czyli ja we własnej skromnej osobie, idealnego psa już w domu ma, ale przecież nie szkodzi upewnić się co do słuszności swego wyboru.

Odpowiedziałam na kilka mniej i bardziej tendencyjnych pytań i po chwili otrzymałam odpowiedź - idealnym psem psem dla nie byłby: australian cattle dog, whippet albo Cavalier King Charles Spaniel.

ACD. Ależ bardzo proszę!! :)
Whippet. Yyyy... ?
Cavalier. Nie powiem, jednak jestem babską babą, bo jak zobaczyłam te wielkie, czarne oczęta to aż się roztkliwiłam. No ale - bez przesady :)

Chyba muszę przemyśleć tego mojego owczarka.


;)14:01, martyna_art , O MNIE
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Gdy się Loce pozwoli to bez pardonu wejdzie na głowę - mam tu na myśli głowę zarówno ludzką, jak i psią. Zajmijmy się przysłowiową głową psią. Przysłowiową, ponieważ ona interesuje się bardziej zadkiem i ogonem towarzysza... ekhm... nazwijmy to "zabaw".
Ozzy ma z nią przechlapane, bo po pierwsze jest mniejszy, a po drugie, istotniejsze - jest mięciutkim misiem-patysiem, która nie potrafi się jej postawić. Skutkiem tego Loka bawi się Ozzim. Nie Z Ozzim.
Bawi się łapiąc go za ogon podczas wspólnych gonitw. Problem jest taki, że ona jest od Ozka szybsza, więc nierzadki jest widok zadka Ozziego wyprzedzającego jego głowę :)

Trafiła jednak kosa na kamień.Poznajcie Caiusa - przepięknego 11miesięcznego hovawarta, który towarzyszył nam na spacerze (w którym udział brali także mega-grzeczny i nie wdający się w utarczki Kokos oraz Frodo, którego na spacerze trzeba fotografować teleobiektywem ;)
 


Mówi się, że pies dorównuje inteligencji małemu dziecku. Tylko że psu nie da się powiedzieć: "widzisz, jakie to miłe, gdy inny piesek traktuje Cię tak, jak Ty traktujesz mniejsze pieski?".
Ech.20:39, martyna_art , LOCA
Link Komentarze (4) »
środa, 13 stycznia 2010
Zdjęłam blokadę, która do tej pory uniemożliwiała komentowanie osobom nie posiadającym swojego konta na bloxie.
Zapraszam do wypróbowania ;)
11:23, martyna_art , O MNIE
Link Komentarze (2) »
wtorek, 12 stycznia 2010
Tak, wiem, że Loca jest oryginalnie umaszczona. Zauważyłam ;) i chyba zdążyłam się już do tego przyzwyczaić.
Niezmiennie bawią mnie jednak teksty rzucane na widok Lukrencji przez ludzi na ulicy - te które wypowiedziane były na tyle głośno, żebym mogła je usłyszeć bez trudu, ale także te powiedziane zbyt głośno, tak że je usłyszałam bez większego trudu :)

Bardzo rzadko Lokers nie wywołuje żadnej reakcji u człowieka, którego mija. Spojrzenia i uśmiechy (skierowane do psa, nie do mnie, ech) to normalka. Standardem też są teksty: "jaki śliczny piesek", "jaki dziwny piesek", "jaki śmieszny piesek" i "ojej, cóż za niespotykany kolor". Zdarzają się także komentarze pt: "ojeej..." zakończone dłuuuugą pauzą :)

Czasem trafi się na coś bardziej oryginalnego, np.: "o, pofarbowany", "chyba właśnie wyszedł od fryzjera", "hehe, pies z balejażem".
Zupełnie mało oryginalnie Loka jest brana za mieszańca husky, bo przecież powszechnie wiadomo, że tylko husky mogą mieć niebieskie oczy.

Moim ulubionym tekstem był: "Ty (do kumpla idącego obok), patrz - zardzewiały pies!"

Nic jednak nie przebije słów mojej mamy, według której Loka wygląda jakby ktoś na nią zwymiotował.
No :)
22:41, martyna_art , LOCA
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2