Blog > Komentarze do wpisu

Z Biegiem Natury, czyli Psia Brać tupta w Poznaniu

Gdyby ktoś mi powiedział parę miesięcy temu, że będę biegać, to chyba bym pękła ze śmiechu. Jednak tak jakoś dziwnym trafem wyszło, zupełnie niespodziewanie, że mnie całkiem nieźle wkręciło to całe bieganie. Do tego stopnia, że w ubiegły weekend wystartowałam w swoim pierwszym oficjalnym biegu! 

Z Biegiem Natury to cykliczna impreza organizowana w dziesięciu miastach Polski, której przyświeca fajna idea - popularyzacji aktywnego spędzania czasu. A ja przecież bardzo lubię aktywnie spędzać swój czas, tym bardziej jeśli mogę to robić razem z psami, co z kolei ja sama chcę popularyzować :) Z racji tego, że razem z naszymi poznańskimi psiarzo-tuptaczami zgłosiliśmy swój udział jako drużyna Psia Brać, organizatorzy akcji w ramach wyjątku pozwolili nam przebiec trasę z czworonogami, z czego skwapliwie skorzystaliśmy ku uciesze publiczności i zazdrości tych, których wyprzedzaliśmy. Wystartowaliśmy jako ostatni, żeby nie wchodzić z psami w tłum biegaczy (których było 800!), nie przeszkadzać nikomu i nie stresować burków. 

Zdj. Tomasz Szwajkowski KLIK

Przebiegłam całość (w sensie bez zwalniania tempa i przechodzenia w marsz) i od razu walnęłam życiówkę - 5 km w 31m:31s , lepiej o 1m:35s od poprzedniego wyniku na 5km! Czas netto wyniósł 30m:14s. Zajęłam 195 miejsce w klasyfikacji kobiet. Ot, kilka liczb, a tak mnie radują ogromnie :) Najlepsze jednak jest to, że fizycznie wyprzedziłam 89 osób. Czaaaaad!

Gdy zaczynałam biegać sądziłam, że jest to sport wybitnie jednoosobowy i że obecność innych osób będzie mnie wytrącać z mojego rytmu, deprymować i irytować. Ach, w jakim błędzie byłam. Nic tak nie dodaje powera jak bieg w tłumie! Kilometry biegną się same, kolka przechodzi na innych, a endorfiny uskrzydlają. 

Wsiąknęłam? 8)

Zdj. Katarzyna Krzyżańska KLIK

niedziela, 10 listopada 2013, martyna_art

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.fiber.signal.no
2014/11/11 15:50:18
Hello! Couldn't find a mail address, so i just write here.
I really love your photos, you are very talented.

I have a little weird question for you, i am a member of this online game-site called mydreamstable.com (minstall.no in Norwegian), it a site just for fun, where you can create you own virtual animals, and upload a picture for them. The site is kinda all about having the nicest animals, so that you win the competitions there. So i was wondering if I could use some of your amazing photos on this site? Your name will be on the photos, so everyone will see that you are the photographer. I can even put a link there to your deviantart page.

The photos will not be used outside of the page :)

Hoping for an answer.

- Sofie