Blog > Komentarze do wpisu

Ćwiczenia z hula hop i frisbee

Nie wszystkie psy rodzą się z naturalną fenomenalną techniką skoku do frisbee - efektownego i efektywnego wysokiego wyskoku, z "kocim" wygięciem kręgosłupa i lądowaniem na cztery łapy. Istnieje natomiast proste ćwiczenie, które może pomóc w uświadomieniu psu czego od niego oczekujemy i pomoże w wyćwiczeniu pamięci mięśniowej.

Potrzebujemy:
- psa
- frisbee
- możliwie największego hula hop

Hula hop umieszczamy w powietrzu - może trzymać je pomocnik, może trzymać je przewodnik jedną ręką, można przymocować je do czegoś stałego tak, aby potrącone przez psa spadało bez oporu. Frisbee trzymamy pośrodku koła lub odrobinę przed nim, tak żeby pies skacząc do dysku musiał przeskoczyć przez hula hop. Skacząc przez koło do dysku pies wybija się, podciąga pod siebie wszystkie cztery łapy i przez chwilę zawisa w powietrzu, po czym bezpiecznie ląduje na cztery łapy.

Jako że jestem totalnym ignorantem filmikowym i dostaję gęsiej skórki na samą myśl o składaniu do kupy urywków, edytowaniu, dodawaniu napisów i muzyczki... to filmik, który w zasadzie powinien być jednym i ilustrować skoki przez hula hop w ujęciu z boku i z przodu, u mnie jest dwoma filmikami.
Proszę o wyrozumiałość :)
czwartek, 10 marca 2011, martyna_art

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Self, *.interq.pl
2011/03/11 09:58:43
Obejrzałam sobie Was raz jeszcze i ...
Idę po Hula ;)
A tak na poważnie - Nasz roczny sucz może już sobie na takie akrobacje pozwolić? ;)
-
martyna_art
2011/03/12 18:16:41
Szczerze - nie mam pewności :)
To na pewno zależy od tego jak bardzo jest "związana" i świadoma swojego ciała. Jeżeli skacze "luźno" i jest jeszcze trochę taka... nieskoordynowana, to pewnie bym jeszcze trochę poczekała i porobiła sobie inne ćwiczonka.
Oczywiście nie jest konieczne tak wysokie trzymanie hula hop jak na moim filmiku, ani na pewno nie jest wskazane wielokrotne powtarzanie tego ćwiczenia w jednej sesji. Ale co ja Ci takie banały będę prawić, przecież wiesz :)