Blog > Komentarze do wpisu

Ozzy

Ozzy jest u mnie od lutego 2005 roku, kiedy to zgarnęłam go z ulicy, wraz z jego ciężarną "żoną". Niestety wiadomość o psach wałęsających się wzdłuż ulicy trafiła do mnie za późno i gdy dotarłam do psiaków suka była już potrącona przez samochód, miała złamany kręgosłup i była sparaliżowana. Musiała zostać uśpiona.

Ozzy został u mnie na tymczasie, podczas gdy szukałam mu jakiegoś domku. Początkowo ani mi było w głowie zostawić go sobie, bo w planach był już owczarek australijski i wiedziałam, że rudzielec może mi pokrzyżować plany, a na dwa psy nie miałam warunków. No i pokrzyżował, bo podbił moje serce odkładając w czasie plany owczarkowe.

Jest psem przesłodkim, przytulastym, rozbrajającym nawet najtwardsze serca, a dodatkowo bardzo pojętnym, łapiącym wszsytko w lot i uwielbiającym się uczyć. Niestety jednocześnie jest dość nieśmiały i łatwo zamyka się w sobie przy nadmiarze bodźców, więc pewnie nigdy nie będzie nam dane pokazać swych umiejętności szerszemu gronu.

Obedience nas nudzi, choć "zerówkę" mamy opanowaną. Natomiast sztuczki to jest to, co Ozzy lubi najbardziej!

Jest szalenie łapowy i wprost uwielbia ćwiczenia na świadomość zadu.

W miarę możliwości agilitujemy się zarówno na własnym podwórku, jak i w szkole ABC w Tulcach pod Poznaniem, pod okiem Marysi Pajzderskiej.

A oto Ozzy w koniczynie:

darmowy hosting obrazków

piątek, 19 października 2007, martyna_art

Polecane wpisy

  • Niziołek w Narni

    Zima sypnęła śniegiem. W ogrodzie zaspy po pas. Na spacer można ubierać się w zasadzie tylko w polar, bo człowiek i tak poci się potwornie brnąc przez śniegi. D

  • Benny Kuleczka

    Ozzulek spacerowy :) Taki z niego słodziak... :) Niezaprzeczalny plus bycia poduszkowcem - małe, ale szerokołapne kurdupelki nie zapadają się w śniegu. W przeci

  • Chory człowiek, znudzony pies

    Pogoda nas nie rozpieszcza - jest mokro, zimno, szaro, buro i ponuro. Wirusy i bakterie szaleją, bezustannie szturmując nasz układ odpornościowy z nadzieją, że

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
nimf_bagienny
2007/11/06 18:30:16
Ozzy podbija serca Wszystkihc - to fakt! ;*
Wymiziaj i wytulaj go od nas!

pozdrawiamy,
Anza&Hacker
-
Gość: magda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/13 12:20:48
Witam! Mam identycznego psa :) Taki sam rudzielec, jest bardzo słodka jednak niestety nie znam nazwy tej rasy a chciałabym poznać.... Pozdrawiam gorąco!